%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Bunları Biliyor musunuz?
İstanbul Araç Kiralama Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

İstanbul araç kiralama hakkında bildiğiniz ya da bilmediğiniz birçok konu mevzu bahistir. Araç kiralamak istediğinizde öncelikle ne tür bir arabaya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Küçük, büyük, kaç kişilik, lüks, rahat, konforlu olan araçlar arasında ihtiyaca uygun olan belirlendikten sonra aracın kiralama süresi netleştirilir. Tüm bunlar araç kiralama sözleşmesinde yazması gerekir. Sözleşme mutlaka okunmalı ve karşılıklı teyitten sonra imzalanmalıdır.

İstanbul Araç Kiralama Hakkında Bunları Biliyor musunuz?
İstanbul Araç Kiralama Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Kiraladığınız aracı yolcu ya da yük taşımada kullanamazsınız. Ayrıca araçlar en az bir günlüğüne kiralanır. Birkaç saat sonra aracı teslim etseniz bile günlük ücret ödemeniz gerekir. Kiralanan süreyi uzatma şansına sahipsiniz. Fakat bunu önceden bildirmeniz gerekir. Bildirmezseniz teslim edeceğiniz süreden sonraki zaman için ek ücret ortaya çıkacaktır.

İstanbul Araç Kiralamada Sözleşmede Neler Yazılmalıdır?

Araç kiralama sözleşmesi genellikle aynıdır. Belli bir matbu halinde olup boş olan kısımlar doldurulur. Kiracı bilgisi bölümünde kiralayan kişinin adı, soy adı, telefon numarası, adresi, sürücünün adı yazar. Kiralayan bilgisinde ise rent a car firmasının adı, adresi ve telefon numarası yazmalıdır. Tüm bu bilgiler kiracı ve kiralayan kişileri kapsar. Bunlardan başka araçla ilgili bilgilerin de yazılması gerekir.

Aracın markası, modeli, cinsi ve plakası sözleşmede bulunur. Araçla birlikte ruhsat, sigorta, kasko, trafik çantası gibi gerekli olanlar da kiralayan kişiye sunulacağı için bu bilgiler de sözleşmede yazar. Ayrıca hangi ek hizmetleri talep edeceğinizi de belirtmeniz gerekir. Teslim alma ve teslim etme tarihi/yeri yazıldıktan sonra kira bedeli sözleşmede belirtilir. İstanbul araç kiralama firmalarının düzenlemiş olduğu sözleşme karşılıklı imzalandıktan sonra yasal boyut kazanır.

İstanbul Araç Kiralama Çeşitleri Nelerdir?

Araç kiralama çeşitleri kısa dönem ve uzun dönem olarak ikiye ayrılır. Kısa dönem günlük kiralamalar için uygundur. Uzun dönem ise haftalık, aylık ve yıllık dönemleri kapsar. Bireysel olarak araç kiralayacak olanlar kısa dönemleri tercih ederken kurumsal firmalar uzun dönem filo kiralama hizmetlerinden faydalanır.

İstanbul araç kiralama hizmetlerinden faydalanmanız için geniş araç filosuna sahip olan rent a car firması farklı seçenekleriyle size daha cazip gelir. Ekonomik araç kiralama seçeneklerinden başka lüks ve suv araç tercihinde de bulunabileceksiniz. Güven Al Araç Kiralama firmamızın araçlarını incelediğinizde farklı birçok çeşide rastlayabileceksiniz.