%20 İNDİRİM ERKEN REZERVASYON İNDİRİMLERİ

İstanbul Araç Kiralama Öncesinde Sözleşme Yapılıyor mu?

İstanbul Araç Kiralama Öncesinde Sözleşme Yapılıyor mu?
İstanbul Araç Kiralama Öncesinde Sözleşme Yapılıyor mu?

İstanbul Araç Kiralama Öncesinde Sözleşme Yapılıyor mu?

İstanbul araç kiralama hizmeti almadan önce iki tarafın aralarında sözleşme yapması gerekir. Bu durum yasal olarak şarttır. Yapılacak sözleşme ile hem kiralayan hem de firma güvence altında olur. Sözleşmede kiralayan kişiye ait bilgilerin yanı sıra kiralık araçla ilgili bilgiler de yazmaktadır. Kiralayanın adı, soy adı, telefonu, adresi bilgileriyle birlikte araç firmasının adı, telefonu ve adresi sözleşmede yazar.

İstanbul Araç Kiralama Öncesinde Sözleşme Yapılıyor mu?
İstanbul Araç Kiralama Öncesinde Sözleşme Yapılıyor mu?

Araçla ilgili plaka, marka, model yılı ve cinsi de belirtilir. Araçla birlikte teslim edilenler, alınacak ek hizmetler maddelenir. Teslim alma yeri ve tarihiniz, teslim etme yeri ve tarihi yazdıktan sonra kira bedeline değinilir. Bu sözleşme müşteri ve firma tarafından imzalanır. İki taraf herhangi bir mağduriyete uğrarsa sözleşmeyle birlikte yasal süreç başlayabilir.

Araç Kiralama Sözleşmesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

İstanbul araç kiralama konusunda sözleşmenin öneminden bahsettik. Öncelikle bu sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okumalısınız. Size uygun olmayan kısımlar varsa düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Eklemek istedikleriniz de bulunuyorsa sözleşmeye ilave edebilirsiniz. Araç kiralama sözleşmesinde şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Aracı kimin kullanacağı sözleşmede belirtilmelidir. Aracı kiralayan kişi ile kullanacak olan kişi farklı olabilir. Olası sıkıntılı durumlarda sorun yaşamamak için bu önemlidir.
  • Kısa dönem kiralamada günlük kilometre limitine dikkat edilmelidir.
  • Aracın sigortası ve kaskosu gözden geçirilmelidir.
  • Aracı teslim etmeniz gereken tarih ve saat konusu önemlidir. Buna uymadığınız taktirde saatlik ücret ödemeniz gerekir.
  • Sözleşmede yazan araç bilgilerini yakından inceleyiniz sizin talep ettiğiniz araçla aynısının olması gerekir.
  • Kiraladığınız araçla mal ya da yolcu taşıyamazsınız. Eğer böyle bir şey yapar ve herhangi bir kazayla karşılaşırsanız suçlu konumuna düşersiniz.
  • Talep ettiğiniz ek hizmetlerin sözleşmede yazıldığına dikkat etmelisiniz.
  • Size sunulan fiyatla sözleşmedeki fiyatın aynı olması gerekir.
  • Olası kaza durumlarında polise haber vermek gerekir. 24 saat içinde de firmaya durum bildirilmelidir.

İstanbul Araç Kiralama Firmaları

İstanbul araç kiralama firmaları sözleşme yapıldıktan sonra aracı size teslim edecektir. Güvenilir bir rent a car firması sizin haklarınıza uygun olacak sözleşmeyle yaklaşım gösterir. Kısa ya da uzun dönem araç kiralama hizmetiyle işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Güven Al Araç Kiralama firmamızın farklı türdeki araçları tüm isteklerinizi ve beklentilerinizi karşılayacak çeşitliktedir.